20 Ekim 2022 | | 362 Görüntülenme

Sabancı Üniversitesi Altunizade Kampüsü

Altunizade/İstanbul

Proje Hakkında

Sabancı Üniversitesi Altunizade Kampüsü Hakkında Genel Bilgiler

Sabancı Üniversitesi Altunizade Kampüsü’nde HekimBoard Dış Cephe Uygulamaları

Dış cephe kaplamasında dayanıklılığı ile öne çıkan HekimBoard düz levha ürünlerinin en yeni projelerinden biri, Sabancı Üniversitesi Altunizade Kampüsü, HekimBoard düz dış levha uygulamalarının ağırlık kazandığı projede, HekimBoard desenli levha kullanımı yapıya dinamizm kazandırıyor. HekimStone taş desenli levha dış cephenin hemen her bileşeninde kullanılarak yapının görsel bütünlüğü tamamlanmış oluyor. Fibercement kaplama farklı kalınlık ve boyutlarda uygulanarak hem modern mimari öne çıkarılıyor hem de bir üniversite binasının işlevsel yönü tasarım ile desteklenmiş oluyor.

HekimBoard Dış Levha Ürünleri ile Enerji Tasarruflu Çözümler

Günümüz mimari projelerinde, enerji ihtiyacını karşılayan akıllı çözümler ön planda tutuluyor. HekimBoard düz dış levha ürünlerinin kullanıldığı Sabancı Üniversitesi Altunizade Kampüsü Projesi, bir kamu binasının enerji tüketimini, ısıtma ve soğutmada en aza indiren fibercement kaplamayı ihtiva ediyor. Isı ve su yalıtımı açısından yüksek değerlere sahip fibercement kaplama HekimBoard 10 mm düz dış levha seçeneklerinin hepsinde mevcut görünüyor.

Ofis alanları, derslikler, konferans salonları gibi personel ve öğrenci sirkülasyonunun yoğun olduğu üniversite binalarında, yangın riskini minimum düzeye çeken iç ve dış cephe kaplamalarının bulunması da büyük önem taşıyor. Bu projede tercih edilen HekimBoard marka fibercement malzeme, A1 sınıfı yanmazlık sertifikasına sahip bulunuyor. Olası yangın vakalarında, ani tutuşma ve zehirli gaz salınımını en aza indiren HekimBoard düz levhalar teknik olarak öne çıkıyor. Çimento ve mikronize edilmiş kuvars bileşimi, HekimBoard fibercement malzemenin neme ve suya yüksek direnç göstermesine imkan sağlıyor. 1250 x 2500 mm.ve 1250 x 3000 mm levha boyutlarının birlikte kullanıldığı Sabancı Üniversitesi Altunizade Kampüsü projesinde, 10 mm düz dış levha kalınlığı tercih ediliyor.

HekimStone Taş Desenli Levha ile Modern Tarzlara Dinamik Dokunuşlar

Dış cephe kaplamada öncü Hekim Yapı, fibercement üretimini desenli levha için de öne çıkarıyor. 8 mm – 12 mm arasında değişen kalınlıklarda üretilen HekimStone taş desenli levha ürünleri doğal taş görünümünün yalınlığını yansıtıyor. Sabancı Üniversitesi kampüs projesinde, 12 mm kalınlıktaki HekimStone taş desenli levha seçeneği, 10 mm HekimBoard düz dış levha ile kullanılıyor. Taş desenli levha uygulaması, cephe kaplamayla sınırlı kalmıyor. Pencere sövelerinin dekoratif görünümü için taş desen alternatif yaratıyor. Kaplama tamamlandıktan sonra gerçekleştirilen boyama işlemleri sayesinde, taş desenli levhalar dinamik yüzeyler haline geliyor. Sabancı Üniversitesi Altunizade Kampüsü projesindeki renk geçişleri, HekimBoard düz levha ve HekimStone taş desenli levha plakalarının farklı tonlarda boyanması yoluyla sağlanıyor.

HekimBoard düz ve desenli levhalar ısı yalıtımı, hava geçirgenliği ve nem direnci gibi yüksek teknoloji ürünü niteliklerle kullanıcıya sunuluyor. Bu nitelikler, üniversite binalarının uzun ömürlü ve dayanıklı malzemelerle güçlendirilmesine yardımcı oluyor. HekimBoard ürünleri, farklı kalınlıkları ve renk uygulama kapasitesiyle modern mimarinin sade görünümüne estetik bir dokunuş katıyor. Her alana uyum gösteren HekimBoard dış cephe ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinerek siz de ihtiyaç duyduğunuz çözümlere ulaşabilirsiniz.

Proje Bilgisi

Proje Detayları

Proje Lokasyonu: Altunizade/İstanbul -

Toplam Proje Alanı: 3.750 m2

Proje Tarihi: Nisan 2021 - Ağustos 2021

Proje Durumu: Tamamlandı

Kullanılan Ürünler

Bu Projede Kullanılan Ürünlerimiz ve Kullanım Alanları

HekimBoard

Bu Projede Kullanılan Ürünler

Proje Türleri

Bu Projenin Uygulama Alanları

Paylaş

Benzer Projeler

BAŞARILI! Formunuz başarılı bir şekilde gönderildi. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.