Dekoratif Kaplama

HekimBoard Dekoratif Fibercement Levhalar

Hekimboard fibercement ürünler, yapısı itibariyle yüksek mukavete sahiptir. Ancak yapıların özellikle dış cephelerinde kullanılmaya başlanan kat silmesi, söve, lento, korkuluklar gibi Dekoratif ürünler uygun bıçak ve yöntemlerle rahatça yapılmaktadır. Özellikle CNC ve sujeti ile istenen her tür Dekoratif ürün kolaylıkla hazırlanmaktadır.

Yapıların dış cephe kaplaması, hem görsel açıdan hem de fonksiyonel avantajları nedeniyle önemlidir. Formülünde üstün nitelikli selüloz lifi ve çimento takviyesi bulunan Fibercement ile kaplanmış yapılar, enerji kaybı, yağış ve yangın gibi binaları olumsuz etkileyen faktörlere karşı da son derece dayanıklıdır. Dekoratif olarak binalara hem görsel hem de teknik açıdan değer katan Fibercement levhalar, Hekim Yapı tarafından HekimBoard markasıyla piyasaya sunulmuştur.

Dekoratif Kaplamadan Çok Ötesi: Fibercement

TSEN13501-1 kalite standartlarına göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi olan Fibercement, muadil ürünlere göre en çok tercih edilen cephe kaplama ürünü olarak öne çıkar. Binaların dış yüzeyine modern, zarif ve ayrıcalıklı bir form kazandıran ürünler, enerji verimliliğini artırmak konusunda da oldukça başarılıdır. İçerideki ideal ısı seviyesini muhafaza eden koruyucu yapısı, ürünün enerji tasarrufu üzerindeki katkısını arttırır.

Hekimboard levhalar yangına karşı dayanıklılığının yanı sıra estetik ve görsel olarak da şık bir görüntü yaratır. Zengin kültür çeşitliliğine sahip Anadolu’da yöreden yöreye farklılık gösteren yapılaşmaya kolayca ayak uydurabilecek niteliktedir. Dilerseniz ahşap materyalin sıcaklığını ya da taş evlerin karakteristik yapısını dilerseniz de Ege ve Akdeniz mimarisinin yalın çizgilerini yansıtabilir. Yeni nesil fütüristik yapı tasarımlarına da modern duruşuyla şıklık katan Fibercement, hem konforlu hem de fonksiyonel bir dış cephe kaplama malzemesi olarak ayrıcalık sunar.

İç ve Dış Yüzeylerde Şık Dokunuşlar Yaratan Dekoratif Kaplama

HekimBoard ürünleri, binaların sadece dış yüzeylerinde estetik ve koruyucu etkiye sahip değildir. İşlenebilir ve kişiselleştirilebilir özellikleri sayesinde farklı formlara dönüşebilen levhalar, homojen yapıya sahiptir. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinde rastlanılan karakteristik motifler, CNC ve Waterjet gibi endüstriyel tezgahlarda rahatlıkla Fibercement levhalara işlenebilir.

Düz yüzeylerde kolaylıkla uygulanan ürünün, istenirse klasik mimarinin işlemeli cephelerinde de rahatça kullanılması, ürünü diğer kaplama malzemelerinden ayıran en önemli farklılık olarak dikkat çeker. Hafif bir malzeme olması sebebiyle de binaya diğer malzemelere oranla daha az yük bindirir. Hem modern hem de klasik dokulu bina tasarımlarında rahatça uygulanabilmesi, malzemeye esnek kullanım özelliği kazandırır. Hafif ve dayanıklı özellikleriyle birçok ayrıcalık sunan Fibercement, prekast sistemlerin maliyeti ve uygulama sürelerine oranla da üstün avantajlar sağlar.

Fibercement Cephe Kaplamasının Sağladığı Diğer Avantajlar

Bina kalitesine iç ve dış cephede yüksek katkı sunan Fibercement, sağladığı birçok faydayla birlikte yapının değeri üzerinde de etkilidir. Uygulama sonrası kullanıldığı yapının değerini artıran, görünümde yarattığı fark sayesinde daha fazla alıcıya hızla ulaşmasını sağlayan komplike bir üründür.

Birçok kamusal alan ve toplu konutta aranan A1 sınıfı yangın direnci seviyesine sahip olan ürünler, bir güvenlik faktörü oluşturur. Ürünün üretim prosesinde yüksek sıcaklık ve basınç altında otoklavlanması , her türlü iklim koşuluna dayanıklılık özelliğini aktive eder. Bu üstün özellikleri ile Hekimboard fibercement dış cepheler , binaların daha uzun ömürlü olması ve yıpranma riskinin minimize etmesine etkendir. Uygulandığı yüzeyde boya ve bakım gerektirmemesi, estetik duruşunu uzun süre muhafaza etmesini sağlar. Bu sayede dış cephe için harcanması öngörülen boya ve bakım maliyetlerini ortadan kaldırması önemli bir avantaj sunar. Uygulamanın kolay ve hızlı oluşu, hem işçilik maliyetlerinden hem de zamandan tasarruf sağlar. İşin teslim süresi ve işçilik maliyetleri büyük ölçüde azaltılmış olur.

Fibercement Dekoratif Cephe Kaplama Kullanım Alanları

 • Prefabrik konutlar,
 • Özel binalar ve kamu binaları,
 • İç mekanlarda tavan kaplamaları,
 • Saçaklıklar,
 • Ahşap ve doğal taş görünüm istenen dış cephe yüzeyleri,
 • Otel, AVM gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yapılar,
 • Bina sütunları ve kolon kaplamaları,
 • Tarihi yapı ve anıtlar,
 • Gizli dış cephe aydınlatmaları.
 • Şık ve estetik görünüm sunan bahçe duvarı uygulamaları,
 • Güvenlik amaçlı istinat duvarları,
 • Bahçe peyzajı, iç ve dış mekanlarda kullanılacak özel tasarımlı saksılık ve çiçeklikler,
 • Binanın dış yüzeyinde görsel bütünlük sağlamayı kolaylaştıran reklam tabelaları,
 • Dekoratif görünüm istenen iç veya dış tüm yüzeyler.
Tüm bu kullanım alanlarında Fibercement HekimBaord dekoratif kaplama ürünleri rahatlıkla tercih edilebilir. Siz de projelendirme çalışmalarınızda HekimBoard imzalı Fibercement cephe kaplama ürünlerine yer verebilir, kusursuz özellikleriyle stilinizi yansıtan gösterişli yapılar inşa edebilirsiniz. Hemen şimdi Hekim Yapı ile iletişime geçin ve size özel avantajları kaçırmayın!
BAŞARILI! Formunuz başarılı bir şekilde gönderildi. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.