FibercementLam

HekimBoard FibercementLam Levhalar

Ürünler

FibercementLam Ürünleri

Ceviz Ağacı Desenli FibercementLam
HekimBoard Cevşz Ağacı Desenli FibercementLam Levhalar
Ürünü İncele
Düz FibercementLam
HekimBoard Düz FibercementLam Levhalar
Ürünü İncele
Kestane Ağacı Desenli FibercementLam
HekimBoard Kestane Ağacı Desenli FibercementLam Levhalar
Ürünü İncele
Mermer Desenli FibercementLam
HekimBoard Mermer Desenli FibercementLam Levhalar
Ürünü İncele

Üzeri özel bir tutkal yardımıyla PET folyo ile kaplanmış HEKİMBOARD levhalardır. Genellikle banyo ve tuvalet gibi ıslak hacimlerde duvar kaplama malzemesi olarak kullanılırlar. Boya ve özel bir bakım gerektirmezler.

PET (POLİETİLENTEREFTALAT) FOLYO
Polietilen tereftalat (PET) polyester ailesine ait poli kondenzasyon metoduyla üretilen termoplastik bir malzemedir. En Önemli kullanım avantajı, tamamen geri dönüşebilir olmasıdır. He iç hem de dış mekân uygulamalarında kullanılabilen folyo türüdür. Neme ve suya karşı dayanıklıdır. Çürümez veya mantar oluşturmaz. Buhar ve neme karşı bariyer görevi yapar. Elastik yapıya sahip olup çatlama yapmaz. Çizilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Leke tutmaz ve kolaylıkla silinir. Işığa karşı duyarlı değildir. Yapısında formaldehit bulunmaz. Halojen bileşikleri yumuşatıcılar veya kadmiyum içermediğinden yanma esnasında zararlı gaz emisyonu yoktur. Kullanmakta olduğumuz PET folyolar, kendi üretim tesisimizde HEKİMPLAST markası ile üretilmektedir.

TUTKAL
PET folyonun yapıştırılması işleminde PUR hot melt tutkal kullanılmaktadır. Her türlü yüzeye çok iyi tutunma özelliği olan bu poliüretan esaslı yapıştırıcı, ısı yardımıyla eritilmekte ve yüzeye uygulanmaktadır. Yaklaşık 8.000 m Pas viskoziteye sahiptir. İki bileşenli geleneksel poliüretan sistemlerinin tüm avantajlarına sahiptir.Ortamdaki nemden istifade ederek sertleşme sağlanmaktadır.Son derece gelişmiş teknolojiye sahip tutkal ünitesi yardımıyla eritilerek sisteme beslenmekte ve modern kaplama makinesi yardımıyla da kaplanacak yüzeye uygulanmaktadır.

Genel kullanım alanları olarak;
  • Sökülebilir bölme duvar sistemleri
  • Modüler bölme duvar sistemleri
  • Prefabrike yapıların ve konteynırların iç mekan ve tavan kaplamaları
  • Asma tavan uygulamaları
  • İzolasyonlu iç mekan duvar paneli üretimi
  • Islak mekan kaplamaları
  • Cubical Sistemler
  • Mobilya Sanayi
  • Su ve nem etkisine maruz kalması muhtemel üretimler.
BAŞARILI! Formunuz başarılı bir şekilde gönderildi. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.