Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama Malzemeleri Nedir?

Mantolama isminden de anlaşılacağı üzere bir binayı yalıtım malzemeleri ile dışarıdan sarmak demektir. Daha da açmak gerekirse farklı sıcaklığa sahip ortamlar arasındaki ısı transferine engel olmak amacıyla yapılan işlemler bütünüdür.

2001 yılında kurulan ve ana hedefi yapı sektörüne dış cephe ve iç cephe kaplama malzemeleri üretmek olan Hekim Yapı A.Ş.; cephe kaplama malzemelerinin yanı sıra mantolama firmalarının ihtiyacı olan izolasyon, yalıtım ve diğer yardımcı malzemeleri yapı sektörüne kazandırmıştır. Hekim Yapı A.Ş. hızla yükselen marka değerine sahip, bir çok ana yalıtım ürününü üreten, 2 ayrı lokasyonda ve 6 ayrı fabrikada üretimlerini gerçekleştiren yapı malzemeleri sektörünün lider firmalarındandır.

Firma; ürün gamında diğer yapı malzemeleriyle birlikte yapı sektörünün ihtiyaç duyduğu yüksek kalite ve standartlara uygun mantolama ürünleriyle de sektördeki kaliteli malzeme arayışına cevap vermektedir.

Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mantolama ve EPS Ürün Çeşitleri

EPS grubunda 4 farklı ürün kullanılmaktadır.

  • Dış cephelerde mantolama ürünü olarak karbonlu EPS kullanılmaktadır. Dış cephelerde tercih edilecek ürün kalınlığı 5cm ve yoğunluğu minimum mantolama yasasına göre 15DNS’den küçük olmamalıdır. Hekim Yapı’nın bu sınıfta, HekimPor Karbonlu ve HekimPor Karaelmas olmak üzere iki ayrı ürün çeşidi ve markası bulunmaktadır.
  • İç cephelerde beyaz EPS kullanılmaktadır. İzolasyon ihtiyacına göre farklı yoğunluk ve kalınlıklar tercih edilebilir. Hekim Yapı’nın beyaz EPS sınıfında HekimPor Beyaz ve HekimPor Pamukkale markasıyla iki ayrı ürünü bulunmaktadır.
  • Temel ve ara katlarda kullanılacak ürün, Asmolen olarak anılmaktadır. Asmolen ürünler daha çok dolgu amaçlı olup, yoğunluk ve ebatlar proje ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.
  • Tavanlarda kullanılacak EPS izolasyon ürünleriyse enjeksiyon ürünleri olan kalıp tavan EPS plakalarıdır. Muhtelif kalıplara göre enjeksiyon metodu ile üretilen tavan kaplama levhaları; Hekim Yapı gurubunda 625x625mm ve 500x500mm ebatlarında, iki farklı ölçüde ve 6 farklı yüzey deseniyle üretilmektedir.
  • Çatı kaplamalarında iki ayrı formda ondüleli levha altı plakası da Hekim Yapı ürün gamı içerisinde yer almaktadır.

Ürün Çeşitliliğinin Avantajları

Hekim Yapı; mantolama firmalarına karbonlu EPS olarak bilinen dış cephe ürünleri üretimi haricinde, gerek ara katlarda gerek iç mekanlarda kullanılan asmolen ve beyaz EPS ürünleriyle, sektörde ihtiyaçlara tek bir noktadan ulaşılabilecek üretim skalasına sahiptir. Tavan kaplamalarında kullanılan dekoratif tavan enjeksiyon ürünleri ve çatı örtüleri altında kullanılan ondüleli levhaların üretimiyle de geniş ürün yelpazesi sunmaktadır.

Dış Cephe Mantolama Malzemeleri Seçimi

İç cephe, dış cephe kaplama uygulamalarında; mantolama yasalarına ve güncel mevzuata uygun olarak, kalifiye bir işçilik ve doğru detay çözümlerine sahip doğru malzemeler tercih edilmelidir. Alınan ürünün TSE belgesi, denetim evrakları, işçiliğin sertifikasyonu ve kullanılan diğer yardımcı malzemelerin bilinen, güvenilir ve standartlara uygunluğunu belgeleyen evraklara haiz olmasına dikkat edilmelidir.

Mantolama Firma Tercihi

Piyasada geçerli olan geniş bir aralıktaki mantolama fiyatları zaman zaman şaşırtıcı ve yanıltıcı olmaktadır. Bütçe kaygılarıyla seçilen düşük bedelli merdiven altı üretimler ve yanar hammaddeli mantolama ürünleri, sektörde mantolama ürünlerine olan güveni sarsmaktadır. Firma tercihlerinde muhatapların mevzuata uygun üretim yaptığı, bilinilirliği, güvenilirliği tetkik edilmeli ve referansları kontrol edilmelidir. Muhtelif merdiven altı,standart dışı üretim ve uygulamalar sebebiyle sektöre ve piyasadaki diğer ürünlere güven azalmaktadır. Güçlü kimliği, güvenilir kurumsal yapısı ve Hekim Holding'ten aldığı güçle Hekim Yapı; kurulduğu ilk günden bugüne kadar, yapıların mantolama ve dış cephe kaplamasında kullanılan en kaliteli ürünleri en uygun maliyetlerle piyasaya sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti, kalite yönetim sistemi belgeleriyle bu güven ve kalite güvence altına alınmıştır. Sürekli ve koşulsuz kalite anlayışı, vazgeçilmez unsuru olan Hekim Yapı; sektöre sunduğu kaliteli EPS enjeksiyon ürünleri, özel tasarım ve özel ebatlı tavan kaplama malzemeleri, söve ve diğer dekoratif uygulamalar için ürettiği yüksek yoğunluktaki karbonlu ve beyaz blok üretimleriyle, mantolama sektöründeki bir eksiği daha tamamlamaktadır. Unutulmamalıdır ki; mantolama ile yapılara ilave izolasyon sağlanmakta ve enerji sarfiyatında ciddi kazanımlar görülmektedir. Başlangıç maliyeti olarak belirlenen iç cephe ve dış cephe mantolama uygulamaları bir kaç yıl içinde sağladığı tasarruf ile kendini amorti etmektedir.

Neden HekimPor?

Kısa zamanda yapı sektöründe kalitesi ile öne çıkan ve HekimPor markası adı altında talep edilen ürünlerimiz; yüksek ve hızlı üretim kapasitesiyle, modern üretim teknolojisine sahip üretim ve kesim hatlarıyla sektöründe en çok tercih edilen öncü ürünler sunmaktadır. Satış sonrası hizmet ve destek birimleriyle, kalite anlayışıyla sektörüne hizmet vermeye devam etmektedir.
BAŞARILI! Formunuz başarılı bir şekilde gönderildi. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.