Laboratuvar Çalışmaları

HekimPanel Laboratuvar Çalışmaları

HEKİMPANEL; müşteri memnuniyetini, beklentilerini ve kalitemizi en üst seviyede sağlanmasına yönelik sürekli çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca, yetkin bayi ağıyla tasarım aşamasından başlayarak üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçleri kapsayan ve müşterilerimizin firmamızla ilk temasından, malzemenin teslim edilmesine dek Hekim Panel ile çalışmaktan memnun olması öncelikli hedefimizdir.
HEKİMPANEL; ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesini ve üretimde kullanılacak hammaddeden proses adımlarına ve malzemenin sevkine kadar tüm kalite kontrollerin firmamızda sağlandığını ifade eden TS EN 14509/AC:2009 Fabrikada İmal Edilen – Kendini Taşıyan Çift Yüzeyli Metal Kaplama Yalıtım Panelleri – TSE Uygunluk Belgesi ‘ne sahiptir. Bu çerçeve de tesis içinde belgelendirmeyle ilgili olarak testleri yapabilmemiz için laboratuarımız kurulmuştur. Ayrıca (TSE, İTÜ ve TÜBİTAK) laboratuarlarında TS EN 14509:2009 standardına göre yüzey mekanik özellikler, kesme dayanımı ve kayma modülü, basınç dayanımı ve modülü, çekme dayanımı, sünme, merkezi mesnet üzerinde eğilme momenti kapasitesi, yangına tepki vb.) deneyleri de yaptırılmaktadır.
Özellikle kendi laboratuarımızda TS EN 14509:2009 gereksinimine uygun olarak ilgili testler sürekli yapılmaktadır. Hammaddeden nihai ürüne kadar ürünün takip ettiği tüm hat boyunca kalite kontrolü ve ürün denetimi sürekli olarak yapılmaktadır.

10 KN LİK KAPASİTELİ TEST CİHAZLARINDA BASMA – ÇEKME VE KAYMA DENEYLERİ YAPILMAKTADIR.


ETÜV CİHAZI İLE KONTROL EDİLECEK ÜRÜN VE HAMMADDELER İSTENİLEN ISI DEĞERLERİNDE İSTENİLEN SÜREDE BEKLETİLEREK ESKİME SAĞLANMAKTA VE KONTROLLER YAPILMAKTADIR.


DONDURUCUDA ÜRÜNLER BEKLETİLEREK SOĞUĞA OLAN DİRENÇ TEST EDİLMEKTEDİR.