25 Ocak 2022 | | 688 Görüntülenme

Konika Kağıt Fabrikası

Çorlu/Tekirdağ

Proje Hakkında

Konika Kağıt Fabrikası Hakkında Genel Bilgiler

Konika Kağıt Fabrikası Fibercement Uygulamaları

Hekim Yapı’nın dış cephe kaplama için hem dayanıklılık hem de görsel üstünlük sunan HekimBoard ürünlerinin kullanıldığı en yeni projelerden biri Tekirdağ Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyor. 2500 m2 cepheye uygulanan proje, Konika Kağıt A.Ş.’nin idari binasındaki tüm cephe kaplama işlemlerini içeriyor. Yapı kaplamada fibercement malzemenin farklı kalınlık ve boyutlardaki bileşenleri dikkat çekiyor. Bu projede, hekimboard düz levha ve KS-02 kat silmesi ile yine Hekim Yapı ürünlerinden sövelerin yoğun kullanımı mevcut bulunuyor.

Dekoratif ve İşlevsel Fibercement Kaplama Çözümleri

Yapıların enerji ihtiyacını minimuma indirmek üzere kullanılan dış cephe kaplama ürünleri, binanın enerji kaybını azalttığı gibi uzun ömürlü olmasına da katkı sağlıyor. İç cephe ve dış cephe kaplama projelerinde sıkça kullanılan HekimBoard marka fibercement kaplamalar A1 sınıfı yanmazlık sertifikasına sahip bulunuyor. Olası yangın vakalarında, ani tutuşma ve zehirli gaz salınımını en aza indiren A1 değerindeki levhalar, makine ve cihazların bulunduğu ortamlarda cephe kaplama malzemesinin alev almasını engelliyor. Çimento ve mikronize edilmiş kuvars bileşimi ile fibercement neme ve suya yüksek direnç gösteriyor. Neme dayanıklı ve çevre dostu oluşu, fibercement cephe çözümlerinin fabrika, yönetim binası gibi çalışanların uzun saatler boyu bir arada bulundukları alanlarda, sağlıklı ve konforlu koşulların oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Konika A.Ş. Kağıt Fabrikası projesinde de düz dış levhalar temel cephe kaplama fonksiyonunu oluşturuyor. 6 mm – 20 mm arasında değişen kalınlıklarda üretilen Hekimboard düz dış levha alanları 3.125 m2 – 3.75 m2 arasında farklılık gösteriyor. Bu projede 10 mm, 12 mm ve 20 mm düz dış levha boyutlarının tercih edildiği görülüyor. Aynı rengin farklı tonlarına sahip boyalar kullanılarak dekoratif görünümün yapı bütünlüğünü bozmadan sağlanması mümkün oluyor. Dış cephe kaplamada levhalar arasında 10 mm derz boşluğu bırakılarak, bu alanlara farklı renk uygulaması da yapılabiliyor. Bu projede renk geçişleri derz dolguların renklendirilmesi ile sağlanıyor.

Hekimboard Kat Silmesi ve Söve Uygulamaları

Fibercement ürünler, düz levha yanında söve ve kat silmesi üretiminde de sıkça kullanılıyor. Hekimboard KS01 ve KS02 fibercement kat silmesi seçenekleri kat aralarının dekoratif görünümünü tamamlıyor. Kat silmesi, yapı giydirme malzemelerinin bütünlüğünü artırıyor. Konika A.Ş. Kağıt Fabrikası projesinde KS02 fibercement kat silmesi kullanımı mevcut bulunuyor. Düz dış levha boyutları bozulmadan bırakılan boşluklara, Hekimboard kat silmesi uygulaması yapılarak dış cephe görünümü kusursuz hale getiriliyor. Tıpkı Hekimboard düz levhalarda olduğu gibi, A1 yanmazlık özelliği ile üretilen kat silmesi ve söve bu projede idari binanın yangın güvenliğini artırıyor. 20 mm kalınlığındaki PS03 pencere söveleri 0.375 m2 – 0.45 m2 arasında değişen alan ölçüleri ile üretiliyor. 20 yıldır yapı sektöründe kendinden söz ettiren Hekim Yapı, yerel ve uluslararası pazara hekimboard markalı cephe kaplama ürünleri tedarik ediyor. Fibercement düz levha üretimindeki başarısı, Konika A.Ş. Kağıt Fabrikası projesindeki uygulamaları ile bir kez daha kanıtlanmış oluyor. Hekimboard ürünlerinin levha boyutları ve palet içerikleri hakkında ayrıntılı bilgilere Hekim Yapı web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Proje Bilgisi

Proje Detayları

Proje Lokasyonu: Çorlu/Tekirdağ -

Toplam Proje Alanı: 2.500 m2

Proje Tarihi: Temmuz 2020 - Ocak 2021

Proje Durumu: Tamamlandı

Kullanılan Ürünler

Bu Projede Kullanılan Ürünlerimiz ve Kullanım Alanları

Proje Türleri

Bu Projenin Uygulama Alanları

Paylaş

Benzer Projeler

BAŞARILI! Formunuz başarılı bir şekilde gönderildi. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.