4 Şubat 2022 | | 314 Görüntülenme

İyidere Belediye Binası

İyidere/Rize

Proje Hakkında

İyidere Belediye Binası Hakkında Genel Bilgiler

Hekimboard, Selüloz elyaf takviyeli çimento mamülleri olan fibercement ile birbirinden farklı pek çok dış cephe kaplama ürünü hazırlar. Standart olarak sunulan modellerin yanı sıra isteğe bağlı olarak tasarlanabilen fibercement dış cephe kaplama teknolojisi, binaları hava koşullarından korurken aynı zamanda karakteristik bir mimariye sahip olmasına yardımcı olur.

Hekimboard Fibercement Kaplama Çeşitleri

Fibercement, bina cephe tasarımında sıklıkla kullanılır. Düz, desenli ya da fugalı levha çeşitleri; binaların ahşap, doğal taş tuğla, fuga görünümü ya da sade bir stil kazanmasına yardımcı olur. Bununla birlikte kat silmesi, söve ve Turksiding levha çeşitleri, binaları süslemeli ya da basamaklı bir görünüme kavuşturur.
Tamamen doğal maddelerden üretilen Hekimboard ürünleri çevre dostudur. A1 Sınıfı Yangın dayanımı bulunduğundan, alevden etkilenmez ve alev yürütmez özelliğine sahiptir. Su ve nemden etkilenmediği için rutubetli ortamlarda bile yüksek performans sunar. Tüm kaplama çeşitleri olumsuz hava koşullarına ve ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır. Böylece desen ve renkleri uzun süre canlı kalır.

İyidere Belediye Binası Cephe Kaplama

Rize İyidere Belediye binasının dış cephe kaplamasının temelini karadeniz mimarisinin kendine has dokusu oluşturur. Farklı desen ve kalınlıkta kolayca üretilebilen Hekimboard levhaları sayesinde istenilen tüm mimari detaylar rahatlıkla projeye eklenmiştir. Levhalar hem bina koruması özelliği hem de dekoratif görünümleriyle öne çıkmaktadır. Bu sayede bir kamu kuruluşu olan İyidere Belediye Binası, bölgede mimari tasarımıyla dikkat çeken ve karakteristik yapısıyla örnek teşkil eden bir binaya dönüşmüştür.

İyidere Belediye Binası yapımında 10 mm kalınlığında düz ve desenli levha kullanılmıştır. Bununla birlikte detaylar için farklı kalınlıklarda fibercement levhalar da pratik bir şekilde projeye dahil edilmiştir. Hekimboard ürünleri aynı zamanda montaj kolaylığı sayesinde proje esnasında işçilik ve zamandan da tasarruf edilmesine yardımcı olur. Özel dokusu ile istenilen renge boyanabilen levhalar, İyidere Belediye binası için Karadeniz bölge mimarisinin karakteristiğine uygun olarak renklendirilmiştir. Binanın cephe kaplamasının süslemesi için dış cephe levhaları ile birlikte pencere sövesi ve kat silmesi dekoratif öğeler olarak tasarımda yer alır. Siz de HekimBoard levhalarını tercih ederek, binalarınızın dış tasarımını hem işlevsel hem de dekoratif bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Proje Bilgisi

Proje Detayları

Proje Lokasyonu: İyidere/Rize -

Toplam Proje Alanı: 1.600 m2

Proje Tarihi: Şubat 2021 - Mayıs 2021

Proje Durumu: Tamamlandı

Kullanılan Ürünler

Bu Projede Kullanılan Ürünlerimiz ve Kullanım Alanları

HekimBoard

Bu Projede Kullanılan Ürünler

Proje Türleri

Bu Projenin Uygulama Alanları

Paylaş

Benzer Projeler

BAŞARILI! Formunuz başarılı bir şekilde gönderildi. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.