Tual Adalar Projesi

Kartal/İstanbul

Başlangıç Tarih: Ocak 2018
Bitiş Tarihi: Aralık 2018
Kullanılan Ürünler ve Metrajları: 26.000 m²
HekimBoard 12 mm, 20 mm Düz Dış Levha
HekimBoard 12 mm Ahşap Desenli Dış Levha

Kartal’ın yükselen değeri Tual Adalar Projesi;
1. ada, 3 adet 30 katlı ve 3 adet 10 katlı blok olmak üzere toplam 6 bloktan; 2. ada ise, 2 adet 6 katlı ve 1 adet 10 katlı bloktan oluşmaktadır.
Fransız balkonlar, oval kat silmeleri ve cephe kolonları 12 mm HekimBoard levhalar ile şantiye sahasına kurulan atölye ortamında hazırlanmıştır.
Eğrisel yüzeylerde kullanılan 12 mm HekimBoard levhaların ek yerlerine; 10 mm derz açılarak montaj yapılmış, böylelikle cephe hareketlerindeki çatlamalara engel olunmuştur. Cephelerdeki yağmur iniş boruları ise konstrüksiyonlar ile gizlenerek kaplanmıştır.
Cephelerdeki yatay hareketler, 20 mm HekimBoard levhalar ile kaplanarak ve epoksi bazlı boya ile imal edilmiştir.. Ayrıca cephedeki HekimBoard levhalara yatayda derzler açılarak kaplama işlemleri gerçekleştirilmiştir.
A1 Sınıfı yanmazlık özelliği ile yapılarda tercih edilen HekimBoard levhalar, yüksek katlı yapılarda güvenle kullanılmaktadır. Tasarımın tek malzeme ile uygulanabilmesi detay çözümlerinde kolaylık sağlarken, yerli üretim HekimBoard levhalar projelerde ekonomik çözümler sunmaktadır.