a
HekimColorBoard

HekimColorBoard

Kendinden Renkli Fibercement Levhalar

Tüm dünyada iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan elyaf takviyeli çimento levhalar genel bir isimle fibercement levha olarak tanımlanmaktadır. Hekim Yapı A.Ş. tarafından 2004 yılından bu yana üretilmekte olan fibercement levhalar sektörde HekimBoard markası ile kendine güçlü bir yer edinmiş olup, çok geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Üretime başladığı ilk günden itibaren ürün çeşitlendirme çalışmalarına büyük önem veren Hekim Yapı; tüm dünyada her geçen gün daha yaygın bir kullanım alanında uygulanmakta olan renkli fibercement üretimi için sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları neticesinde, 2018 yılı başında HekimColorBoard markasıyla kendinden (hamurundan) renkli fibercement levhaların üretimine başlamıştır. Bu ürünler, 2018 yılında düzenlenen 41. İstanbul Yapı Fuarı‘nda ilk kez sektörün beğenisine sunulmuştur.

Ülkemizin ilk fibercement levha üreticisi unvanına sahip olduğu gibi bu yatırım neticesinde de Türkiye’nin ilk “kendinden renkli fibercement üreticisi” unvanını elde etmiştir.

Hekim Yapı’nın Yeni Renkleri

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Türkiye’nin İlk Kendinden Renkli Fibercement Levha Üreticisi: Hekim Yapı A.Ş.Cepheler, her yapının ilk ve daima akılda kalan tanımlayıcı özelliğidir.

Mekanik montajlı giydirme cephe sistemleri yapılar için koruyucu bir zarf görevindedir. Yapılara estetik bir görünüm sağlayan HekimColorBoard, sadece mimari açıdan değil teknik açıdan da birçok üstün özellik sağlamaktadır. Hızlı montaj, güvenlik ve enerji verimliliği konusunda sağladığı avantajlarla da ayrıca tercih sebebidir.

Hekim Yapı; HekimColorBoard ile giydirme cephe sistemleri kategorisinde ülke ekonomisine katma değer sağlamayı hedeflemektedir. İthal malzemelere alternatif olarak, yerli üretimi ile dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak ve bunun yanında dünyanın her bölgesine kendinden renkli fibercement ihracatını gerçekleştirerek ülke ekonomisine olumlu katkıda bulunacaktır.

Estetik Görünüm ve Dayanıklılık Bir arada

HekimColorBoard levhalar her türlü fiziksel özellik bakımından HekimBoard levhalarla aynı teknik özelliklere ve fiziksel dayanım değerine sahiptir. Her türlü iklim koşulunda güvenle kullanılabilecek olan kendinden renkli fibercement levhalar Hekimboard levhalar gibi düz, ahşap ve taş desenli gibi farklı desen seçenekleri ile de üretilmektedir.

HekimColorBoard levhalar; cephelerde istenilen dekoratif görünümün elde edilmesine olanak sağladığı gibi, cephe uygulamalarında önemli bir tasarruf da sağlayacaktır.

HekimColorBoard Üstün Özellikleri

icon
TS EN 13501-1 standardına göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesidir.
icon
Yangın esnasında insan ve çevreye zararlı herhangi bir gaz emisyonu bulunmaz.
icon
HekimColorBoard levhalar hamurundan renkli olup, dış yüzeyi ve iç kısmı aynı tekstür ve renge sahiptir.
icon
Su itici özelliği ile iklim koşularından etkilenmez.
icon
Üretim esnasında renklendirildiği için boya gerektirmez.
icon
Kusursuz girift detaylar oluşturulmasına olanak sağlar. En üst teknoloji ve kesintisiz havalandırma sistemi ile uygulanır.
icon
Montaj detayındaki havalandırmalı sistemi ile yalıtımın etkisini arttırır.
icon
Rutubeti azaltır. Küflenme, mantar vb. organik oluşumları önler.
icon
Ses, ısı yalıtımındaki performansı ile yüksek enerji verimliliği ve çevresel farkındalık sağlar.
icon
Yapıların dayanıklılığını ve değerini artırır.
icon
Tek bir sistem ile birçok farklı görünüş elde edilmesine olanak sağlar.
icon
Üstün UV dayanımı sayesinde uzun yıllar canlılığını korur.
icon
Farklı desen ve renk seçenekleri ile tasarım özgürlüğü sunar.
icon
Yüksek mukavemet özelliği sayesinde yapılar için koruyucu bir görev üstlenir.
icon
Açık derzleri ve hafifliği sayesinde hızlı ve kolay montaj imkânı sunar.

Kendinden Renkli Fibercement Levhaların Kullanım Alanları

Kendinden renkli fibercement levhalar; her tür yapıda iç ve dış cephe kaplama malzemesi, iç mekânlarda dekoratif yapı malzemesi, tavan kaplama malzemesi, saçak altı ve harpuşta gibi detaylarda kaplama malzemesi olarak kullanılır.

30 yıldır sektörde istikrarlı, tutarlı ve güvenilir olarak anılan Hekim Holding’in, bünyesinde bulunan Hekim Yapı A.Ş. güvencesiyle üretilen HekimColorBoard kendinden renkli ve son kat boyalı fibercement levhalar ile aradığınız şık görünümü elde ederken, yapılarınızı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.