12 Ocak 2021 | | 41 Görüntülenme

İkiz Villa Projesi

Reykjavik

Proje Hakkında

İkiz Villa Projesi Hakkında Genel Bilgiler

Hekim Yapı olarak, dayanıklı ve estetik tasarımlı ürünlerimizle dünyanın birçok noktasına hizmet veriyoruz. Bu projelerin tamamında ağırlıklı olarak kendi ürettiğimiz yapı malzemelerinden faydalanıyoruz. Hava, iklim ve arazi koşulları gibi faktörleri de hesaba katarak seçtiğimiz malzemeler sayesinde ürünlerimiz; hayallerle çizilen cepheleri gerçeğe dönüştürüyor.

HekimColorBoard İzlanda’ya Çok Yakıştı

İzlanda’nın başkenti olan Reykjavik kentinde yapım ve montajı gerçekleştirilen 587 m2 kullanım alanlı ikiz villa projesi, Hekim Yapı ürünlerden HekimColorBoard kendinden renkli fibercement dış cephe kaplama levhaları kullanılarak tamamlandı. Yaz aylarında bile hava sıcaklığının maksimum 10 derece civarında olduğu bu zorlu şehir için Fibercement kaplama seçilmesinin iki temel nedeni vardı. İlki, Fibercement malzemenin her türlü hava şartına gösterdiği yüksek dayanıklılık. İkincisi de doğru uygulandığında yapıya kattığı estetik değer.

En Önemli Projelerimizde Neden Fibercement Kullanıyoruz?

Fibercement birçok açıdan işleri kolaylaştıran bir malzemedir. En basit haliyle elyaf takviyeli çimento levha olarak adlandırabileceğimiz Fibercement, doğal elyaf, mikronize edilmiş silika ve çimentonun özel bir makinede plakalar haline dönüşmesinden oluşuyor. HekimColorBoard kendinden renkli Fibercementler, tıpkı İzlanda örneğinde olduğu gibi son derece güvenilir ve şık yüzeyler yaratmak için kullanılır.

Farklı tasarımları destekleyecek şekilde üretilen HekimColorBoard dış cephe kaplama levhaları ahşap yüzey dokulu A1 sınıfı yanmazlık özelliği ile kırık beyaz, kül grisi, duman grisi, antrasit, bej ,sütlü kahve, turuncu ve kiremit renklerinden oluşan bir koleksiyona sahip. Bu geniş yelpaze sayesinde birçok tasarımı tamamlayan son derece kullanışlı bir model. Bir diğer ürün olan Striped ise Wood ile aynı özelliklere ve renklere sahip olmasına rağmen, tasarımındaki sadelik ile ahşap dokuya ihtiyaç duymayan mekanları tamamlamak için üretiliyor. Serinin son modeli Stone ise doğal taş deseni ile cepheleri hem korumak hem de estetik bir görsellik yakalamak için tercih ediliyor.

Proje Bilgisi

Proje Detayları

Proje Lokasyonu: Reykjavik -

Toplam Proje Alanı: 587 m2

Proje Tarihi: Mayıs 2020 - Aralık 2020

Proje Durumu: Tamamlandı

Kullanılan Ürünler

Bu Projede Kullanılan Ürünlerimiz ve Kullanım Alanları

HekimColorBoard

Bu Projede Kullanılan Ürünler

Paylaş

Benzer Projeler

BAŞARILI! Formunuz başarılı bir şekilde gönderildi. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.