21 Aralık 2017 | | 1.621 Görüntülenme

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi

Ankara

Proje Hakkında

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Hakkında Genel Bilgiler

Proje Adresi: Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine kadar uzanan protokol yolunun 17. ila 21. kilometreleri arasında kalan bölge.
Bitiş Tarihi: Proje 1. bölümünün tamamlanmasını takiben daha büyük bir alan olan yolun karşı tarafında 2. etap kendi içinde etaplar halinde büyük bir hızla devam etmektedir.
Levha Türü: Düz-Ahşap ve Doğal Taş desenli levhalar, ayrıca su jeti kesimli süslemeler

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi, uluslararası alanda ve Türkiye’de birçok ödüle layık görülmüştür. 2009 yılı Birleşmiş Milletler Habitat en iyi uygulama ödülü, 2010 yılı İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı Kentsel ve Bölgesel Planlama 1.’lik ödülü, bahse konu ödüllerin öne çıkanlarıdır.

Proje içerisinde 600.000 m2’nin üstünde rekreasyon alanı ve halen inşaatı devam eden cami ve külliyesi bulunmaktadır. Proje hizasına denk gelen 3,5 km.’lik yol, Türkiye’nin en uzun alttan ısıtmalı yolu unvanını taşımakta olup tünel, kemer köprü ve viyadüklerden oluşmaktadır.

Proje’nin 2. bölümünün tamamlanmasını takiben başlayacak Hasköy Vadisi’ne doğru 3. etap planlanmakta ve projeleri çizilmektedir. Tüm etaplarda, otoklavlı fibercement çimento esaslı levhanın Türkiye’de ki ilk yerli markası HEKİMBOARD, kalitesi ve estetik kullanımlarıyla tüm cephelerde tercih edilen bir dış cephe kaplaması olmaya devam edecektir.

Proje Bilgisi

Proje Detayları

Proje Lokasyonu: Ankara -

Toplam Proje Alanı: 600.000 m2

Proje Tarihi: 02 Ocak 2016 - 09 Nisan 2014

Proje Durumu: Tamamlandı

Kullanılan Ürünler

Bu Projede Kullanılan Ürünlerimiz ve Kullanım Alanları

Paylaş

Benzer Projeler

BAŞARILI! Formunuz başarılı bir şekilde gönderildi. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.