Samsun Atakum Villa Projesi

Atakum/Samsun

Başlangıç Tarih: Nisan 2018
Bitiş Tarihi: Haziran 2018
Kullanılan Ürünler ve Metrajları: 1.000 m2
HekimBoard 10 mm ve 16 mm Düz Dış Levha

Butik tasarımı ile büyük beğeni toplayan Samsun Atakum Villa Projesi cephelerinde HekimBoard Fibercement Doğal Çimento Levhalar tercih edilmiştir.
HekimBoard levhaların, farklı kalınlıklarda ve ebatlarda kullanıldığı projenin dış cephesi 16 mm levhalar ile kaplanmıştır. Projeye özel olarak hazırlanan söveler, atölyede hazırlanarak cepheye monte edilmiştir. Uygulamada; ek yerlerine lamba zıvana açılarak, malzeme birleşim detayları başarıyla çözülmüştür. Uzunluğu 3 metreyi geçen cephelerde şaşırtmalı uygulama yapılmıştır.

Bahçe duvarları (kolonlar), saçak altları, parapet, kat silmesi ve denizlik imalatları da binaya uygun şekilde HekimBoard levhalarla kaplanarak bütünlük sağlanmıştır.
Tek malzeme ile oluşturulan farklı detayların birbiriyle ahenkli uyumu, tasarımın güçlü ifadesine büyük katkı sağlamış ve benzer projeler için öncü olmuştur.
HekimBoard fibercement levhalar, sudan etkilenmeyen yapısı ve A1 sınıfı yanmazlık özelliği ile projelerde güvenle kullanılmaktadır. Yapıların dış cephesinde kullanılmasının yanı sıra; iç cephe, dekorasyon, saçak altı, yükseltilmiş döşeme, tavan, bahçe duvar gibi birçok farklı kullanım alanı da bulunmaktadır.