a

Kendinden Renkli Fibercement Yanmazlık Testi | HekimColorBoard

1 Temmuz 2019

A1 sınıfı yanmazlık sertifikasına sahip HekimColorBoard dayanıklılığını kanıtladı. 42. Yapı Fuarı standındaki dayanıklılık testinde 10mm kalınlığındaki kendinden renkli #fibercement levha 600°C sıcaklığa maruz kalmasına rağmen herhangi bir tutuşma belirtisi göstermedi.

A1 Sınıfı Yanmazlık Nedir?
A1 sınıfı #yanmazlık sertifikası, yapı malzemeleri arasında en üst düzey yanmazlık sertifikasıdır.

Test için kullandığımız ürün; HEKİMCOLORBOARD Kül Grisi 10mm kalınlığındaki ürünümüzdür.

HEKİMCOLORBOARD’un tüm özelliklerine ulaşmak için → HekimColorBoard

Hekim Yapı tarafından üretilen HekimBoard ürünlerimizin özelliklerini görmek ve incelemek için → HekimBoard

Hekim Yapı tarafından üretilen HekimPanel, HekimPor, HekimPan ve diğer ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

42. Yapı Fuarı’ndan herkese merhaba. Bugün Hekim Yapı standında, kendinden renkli fibercement ürünümüz olan HEKİMCOLORBOARD için yanmazlık testi yapacağız.

Temperli camlı bir düzeneğimiz var burada. Ve yaklaşık 600°C, sıcaklık veriliyor levhamıza. HEKİMCOLORBOARD levhalar, A1 sınıfı yanmaz. Hiçbir şekilde gaz ya da partikül salınımı da yapmıyor.

Çimento, selüloz elyafı ve kuvars tozundan oluşan ana ham maddelerin yanmazlığından dolayı yanmıyor. Malzemenin üretilirken “otoklavlanması” yani; çimentonun küllenme sürecinin kısa bir süre içerisinde, yapay olarak küllenmesinden dolayı A1 sınıfı yanmazlık özelliğine sahip oluyor ürünümüz.

Ürünümüz sadece ısınacak, ama asla ve asla tutuşmayacak. Alevimizi kapattık. Ateşi yeni kapatmamıza rağmen ürün ,elimizle tutabileceğimiz kadar bile soğuk şu anda.