Kullanım Alanları

Kullanım Alanları

HekimPlast Kullanım Alanları

PET Grubu Malzemelerin Kullanım Alanları

  • Sandviç panellerin bir yada 2 yüzünde dış katman olarak Tavan ve iç cephe kaplamasında ısı izolasyon malzemesi olarak,
  • Yüksek asit ve tuz içeren yapılarda yüzey kaplama malzemesi olarak,
  • Metale alternatif olarak kimyasal ve pas dayanımı sağlanması gereken soğuk hava depoları, tavuk kümesleri gibi mekanlarda,
  • Hijyenkriterinin önemli olduğu ıslak hacimlerde ve her türlü wc-duş kabinlerinde,
  • Su ve nemli ortamlarda izolasyon katmanı olarak,
  • Tünellerde se izolasyon katmanı olarak,
  • Beyaz eşya, otomotiv, gıda ve ambalaj sektörlerinde, endüstriyel paketleme, ürün ambalajı, otomobil parçaları, tek kullanımlık ürünler, ince cidarlı kaplar vb. olarak,
  • Reklam sektöründe, fuar standları, ilan ve bilgi panoları olarak kullanılmaktadır.

1.Gıda Sektörü

Özellikle gıda sektöründe hijyenin ve temizliğin önemli olduğu alanlarda sac yüzeyler kolay temizlenmemekte ve pas yapabildiği için. Kolay temizlenebilen ve hijyenik olan pet yüzeyler tercih edilmektedir. Bu sektörlere verilen sandviç panellerde iç yüzey kaplaması olarak kullanılmaktadır.

2.Hayvancılık Sektörü

Hayvan besi ve çiftliklerinde asitik ortamdan dolayı sac yüzeyler çürümekte ve kullanılamaz hale gelmektedir. Pet yüzeyler asitik ortamlara dayanıklıdır. Ve kolay temizlene bildiğinden tercih edilmektedir.

3.Kabin Üretimi

Pet yüzeyli kabinler Hafif estetik çevreci ve rahat kullanımları ile sektörde önemli bir yer edinmişlerdir. Özellikle wc ve duş kabinlerde temizliğinin kolay olması nedeniyle avantajlar sağlamaktadır.

Yüzey laminasyon işleri

1. FibercementLam
Fibercement yüzeyine laminasyona uygun bir malzemedir. Ve kullanıldığı yüzeyde estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Kolay temizlene bilmesi ve dayanıklılığı ile tercih edilmektedir.

2. Mobilya Sektörü
Mobilya plakalarında özellikle astar yüzeyde kaplama malzemesi olarak tercih edilmektedir. Dayanıklı ve estetik olması kolay temizlene bilmesi tercih nedenidir.