37. İstanbul Yapı Fuarı

37. İstanbul Yapı Fuarı

İstanbul, Türkiye

HEKİM YAPI; Boardia, HekimBoard Esnek ve Hekimpan markalarını sektör profesyonelleri ile buluşturdu.

Hekim Holding şirketlerinden HEKİM YAPI’nın sektöre sunduğu Boardia, HekimBoard Esnek fibercement ve Hekimpan markaları fuar ziyaretçileri ile buluştu. Teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarıyla cephe kaplama malzemesi sektörünün öncüleri arasında yer alan, Türkiye’nin ilk otoklavlı fibercement üreticisi HEKİM YAPI fuar boyunca, iç ve dış cephe sistemleri için geliştirdiği hafif fibercement levha BOARDIA, esnek levha HEKİMBOARD ESNEK fibercement ve prefabrik yapıların yalıtımlı hazır duvarı HEKİMPAN’ı sergiledi.

Kuruluşundan bu yana yalıtım sektöründe adından söz ettiren HEKİM YAPI, HEKİMBOARD markası ile üretim ve satışını yaptığı fibercement ürünlerin yanı sıra HEKİMPANEL markalı EPS ve taş yünü dolgulu sandviç paneller ile HEKİMPOR markalı EPS yalıtım ve ambalaj ürünleri ile yükselişine hızla devam ediyor.

Teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarına ağırlık veren HEKİM YAPI, fuarda BOARDIA, HEKİMBOARD ESNEK fibercement levhaları ve HEKİMPAN duvar panellerini sergiledi.

HEKİM YAPI A.Ş. Genel Koordinatörü M. Fatih Ulusoy, “HEKİM YAPI olarak 9 entegre üretim tesisi ile 6 farklı ürün gamında faaliyet ve üretimlerimizi sürdürüyoruz. Yapı sektöründe teknolojiyi etkin kullanan öncü firmalardan biriyiz ve yenilikçi ürünlerimiz de bunun en önemli göstergesi. Balkanlar, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgedeki en büyük fuar olan Yapı Fuarı’nda, sektör profesyonellerine inovatif ürün gamımızı sergilemekten mutluluk duyduk.” ifadesini kullandı.

İç ve Dış Cephe Sistemleri İçin: BOARDIA

HEKİM YAPI Ar-Ge çalışmaları ile Avrupa normlarında geliştirilen BOARDIA levhalar; 8, 10 ve 12 mm kalınlıkta, 1250×2500 mm veya 1250×3000 mm en ve boylarda üretiliyor. 8 mm BOARDIA levhanın metrekare ağırlığı yaklaşık 8 kg civarındadır. BOARDIA levhalar homojen yapıdadır ve koruyucu hiçbir tabakası (şilte vs.) yoktur. Hafifliği ile rakiplerine oranla cephe yükünü yüksek oranda azaltan, çarpma ve darbelere karşı dayanıklı, uygulama sırasında file ve sıva gerektirmeyen, taşıma maliyetlerinde (nakliye) avantaj sağlayan ve A1 yanmazlık sınıfında üretilen üstün özellikli levhalardır.

Bombeli – Eğrisel Yüzeylerin Fibercement’i: HEKİMBOARD ESNEK fibercement

HEKİM YAPI belli bir çap ölçüsünün altında bombeye sahip iç ve dış cephe tasarımlarında kullanılmak üzere HEKİMBOARD ESNEK fibercement levhaları geliştirdi.

Olağanüstü esnekliğe sahip 6 mm HEKİMBOARD ESNEK fibercement levhalar ile 60 cm çapındaki yuvarlak kolonların dahi kaplanması mümkün oluyor. HEKİMBOARD ESNEK fibercement levhalar, 6, 8, 10 ve 12 mm arası tüm kalınlıklarda ve 1250×2500 mm veya 1250×3000 mm en ve boylarda üretilebiliyor. 1250 kg/m³ yoğunluğa sahip olan ESNEK fibercement levhalar bu nitelikli özelliklerinden dolayı; hafifliği ile cephe yükünü azaltan, çarpma ve darbelere karşı dayanıklı, taşıma maliyetlerinde avantaj sağlayan ve A1 yanmazlık sınıfında üretilen cephe kaplama levhalardır.

Prefabrik yapılar için yalıtımlı hazır duvar: HEKİMPAN

HEKİM YAPI tesislerinde HEKİMPAN markası ile üretilmekte olan prespaneller, HEKİMBOARD markalı fibercement levhalarla HEKİMPOR markalı EPS yalıtım malzemesinin özel bir bağlayıcı kullanılarak kompakt bir yapı haline getirilmesi yöntemi ile üretiliyor. Her iki yüzünde farklı kalınlık ve yüzey desenine sahip fibercement levhalar ile üretilen HEKİMPAN prespaneller, prefabrik yapı üreticileri için büyük kolaylık sağlıyor.

Yeni nesil mükemmel duvar elemanları arasında yer alan HEKİMPAN, düz, doğal taş veya ahşap desenli olabiliyor. Panel boyutları 1250×2500 mm ve 1250×3000 mm olan HEKİMPAN’ın standart panel kalınlıkları ise 60 mm, 80 mm ve 100 mm’dir. Standart EPS yoğunluğu 16 dns olan HEKİMPAN prespaneller talep edilmesi durumunda farklı yoğunluk, ölçü ve kalınlıklarda üretilebiliyor.